29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında dolaştırılması planlanan yüzlerce metre uzunluğunda, üzerinde Atatürk posterlerinin de bulunduğu Türk bayrağının yola serilmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Manisa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında dolaştırılması planlanan yüzlerce metre uzunluğunda, üzerinde Atatürk posterlerinin de bulunduğu Türk bayrağının yola serilmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Cadde boyunca yere serilen bayrakların üzerinden araçların geçmesi büyük tepki toplamıştı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araç geçmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

ÜZERİNDEN ARAÇLAR GEÇTİ

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetin ilanının 97. yıl dönümü öncesi Alaşehir ilçesinde Türk bayrağının ve Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araçların geçmesiyle ilgili görüntülerin sosyal medyaya ve çeşitli yayın organlarına yansımasıyla ilgili çalışma başlatıldığı belirtildi.

 Açıklamada “Olayın meydana gelmesinde ihmal ya da kusuru bulunanlarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.” ifadesine yer verildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Cadde boyu serilen bayrakların üzerinden araçların geçtiği anlar sosyal medyada gündem oldu. Bazı basın organlarında da yer alan görüntülere vatandaşlardan tepki içerikli yorumlar yapıldı.

By admin

Bir cevap yazın