İsveç merkezli çevrimiçi müzik akış devi Spotify, mobil uygulamasında yer alan ‘Araba Modu’ görünümünün kullanıcı arayüzünü değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni güncellemeden sonra Spotify, ‘Araba Modu’ görünümünde Google Asistan ile kontrol edilebilecek.

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu Spotify, kullanıcılara daha iyi bir müzik deneyimi sunabilmek için uygulama üzerinde sürekli güncellemeler yapıyor. Daha önceki güncellemelerle arayüzünü kullanıcılar için daha kişisel hale getiren müzik devi, şimdiyse uygulamanın ‘Araba Modu’ görünümü için yepyeni bir arayüz tasarımı üzerinde çalışıyor.

İddiaların kaynağı, tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’dan geliyor. Wong’a göre yenilenen Spotify ‘Araba Modu’ arayüzü, Google Asistan’ı destekleyecek ve müzik akışları sesle kontrol edilebilecek. Böylece kullanıcıların müzik değiştirmek ya da ses ayarlamak için trafikte dikkati elden bırakmaması amaçlanıyor.

Spotify’ın Araba Modu görünümü değişiyor:

Spotify Araba Modu

Mong’a göre yenilenen ‘Araba Modu’ kullanıcı arayüzüyle birlikte önerilen çalma listeleri daha büyük çerçevelere sahip olacak. Bununla birlikte paylaşılan ekran görüntüsünde kullanıcılara Spotify’ı Google Asistan aracılığıyla kontrol edebileceklerini söyleyen bir banner da yer alıyor.

Twitter hesabından Spotify’a dair gelişmeleri paylaşan Wong, Spotify’ın yakında ücretsiz kullanıcıların her gün 30 dakika çevrimdışı müzik çalmasına izin verebileceğini de açıkladı. Bu noktada uygulama içerisinden alınan ekran görüntüsünde “Her gün 30 dakika internet olmadan dinleyin. Mobil veri ya da Wi-Fi’a gerek yok” yazıyor.

Spotify gerçekten bu özelliği kullanıma sunarsa bu, ücretsiz kullanıcılar için harika bir eklenti olabilir ve hatta bazı kullanıcıları ücretli aboneliğe geçmeye teşvik edebilir. Ancak henüz bu bilgilerin Spotify tarafından onaylanmadığını unutmamak gerekiyor.

 

Son olarak Wong, Spotify’ın yeni bir ‘beğen’ butonu üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bildiğiniz gibi mevcut ‘beğen’ butonu oldukça basit bir görünüme sabit ve dokunduğunuzda yeşile dönüyor. Wong’un paylaştığı ekran görüntüsüne göreyse yeni beğen butonu daha eğlenceli ve hareketli olacak.

By admin

Bir cevap yazın