Alexander McQueen‘in kreatif hayatı boyunca yaptığı ikonik tasarımlara ve moda tarihinde mihenk taşı olan koleksiyonlarından parçalara erişme fırsatınız hala mevcut. Çünkü New York’lu koleksiyoner Jennifer Zuiker, 20 yıl boyunca biriktirdiği McQueen silüetlerini açık artırmaya çıkarıyor. Tasarımcının hazır giyim ve couture-istik kıyafetleri yeni alıcılarıyla buluşmaya hazır!

alexander-mcqueen-auction-design-dress-model-fashion-show

Fotoğraf: Indigital TV, Yün-Tartan Elbise: Alexander McQueen ‘The Widows of Culloden’, 2006 Sonbahar/Kış Koleksiyonu – Fotoğraf: Doyle

2018 yılında yayınlanan ‘McQueen‘ belgeselinin yapımcısı Lady Kinvara Balfour aracılığıyla hazırlanan bu açık artırma, ünlü müzayedeci Doyle tarafından yönetilecek. Alexander McQueen’in aramızdan ayrılışıyla daha da önem kazanan parçalar için moda tutkunlarının beklentisi bir hayli yüksek. Çünkü yaklaşık 50 ürünlük bu koleksiyon çoğunlukla kullanılmamış ve ‘müzelik’ olarak değerlendirilebilecek kalemlerden oluşuyor. Açık artırma 10 Eylül’de online olarak gerçekleştirilecek ve bakalım kült haline gelmiş bu tasarımların yeni sahipleri kim olacak!

By admin

Bir cevap yazın