Gündem

Kilis’te 1 ayda 441 göçmen yakalandı

Kilis İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde Jandarma sorumluluk alanında 15 Ağustos – 15 Eylül 2022 tarihleri arasında icra edilen Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele operasyonlarında (333) Göçmen Kaçakçılığı olayına müdahale edilmiş, toplam (441) düzensiz göçmen yakalanmıştır. Müdahale edilen Göçmen..

Kilis’te 1 ayda 441 göçmen yakalandı

Kilis İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde Jandarma sorumluluk alanında 15 Ağustos – 15 Eylül 2022 tarihleri arasında icra edilen Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele operasyonlarında (333) Göçmen Kaçakçılığı olayına müdahale edilmiş, toplam (441) düzensiz göçmen yakalanmıştır.

Müdahale edilen Göçmen Kaçakçılığı olaylarında (10) organizatör tespit edilmiş, yakalanan (8)’i hakkında adli işlem yapılmış, organizatörlerden (1)’i tutuklanmış, (3)’ü adli kontrol şartı ile (4)’ü ise ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış olup, (2) firari organizatörün yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.

Bahse konu olaylarda kullanılan; (3)’ü otomobil, (1)’i motosiklet, (1)’i pikap ve (1)’i oto kurtarıcı olmak üzere toplam (6) araç ele geçirilmiş, yakalanan (441) düzensiz göçmenden  (168)’i sınır dışı edilmiş, koruma kaydı bulunan (273) düzensiz göçmene ise (351.078) TL idari para cezası uygulanmıştır.

Kilis İl J.K.lığınca sorumluluk alanımızda her türlü kaçakçılık ve terör olaylarının önlenmesi maksadıyla; koordineli bir şekilde diğer kurumlarla bilgi paylaşımı yapılarak tüm birimlerimiz ile suç ve suçlularla mücadeleye devam edilmekte, vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sağlamaya yönelik gerekli tedbirlerin alınmasında azim ve kararlılık gösterilmektedir.
banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL