İş Ekonomi

Motorine yine zam geldi

Motorine yarından geçerli olmak kaydıyla zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre motorinin litre fiyatında 23 kuruşluk artış olacak ve bu zam pompaya yansıyacak. Benzine..

Motorine yine zam geldi

Motorine yarından geçerli olmak kaydıyla zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre motorinin litre fiyatında 23 kuruşluk artış olacak ve bu zam pompaya yansıyacak. Benzine gelen 26 kuruşluk zam ise eşel mobil sistem gereği pompaya yansımayacak

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, motorin zammı pompa fiyatına ortalama 23 kuruş olarak yansıyacak. Kalan 12 kuruşluk kısım ise devrede olan eşel mobil sistemi gereği ÖTV gelirinden karşılanacak. Benzine gelen 26 kuruş zammın tamamı ise eşel mobil sisteminden karşılanacağından pompa fiyatlarına yansımayacak.

Buna göre, Ankara’da ortalama 7,35 liradan satılan motorinin litre fiyatı 7,58 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 7,29 liradan 7,52 liraya, İzmir’de 7,37 liradan 7,60 liraya çıkacak.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL